Een paar maanden geleden vond een historische staking plaats. Arbeidsmigranten in de distributiecentra van Albert Heijn eisten gelijke rechten. Eén van de stakingsleiders, Pawel, is nu na 9 jaar trouwe dienst ontslagen door AH. Andere stakers zijn op andere manieren gestraft. Teken de petitie van de FNV om te eisen dat AH dit terugdraait!
FNV petitie:
Handen af van vakbondsleden!
Teken de petitie en kom naar de actie!
Vakbondsleider Pawel Rudzki is door Albert Heijn de laan uitgestuurd. Pawel heeft als actief kaderlid van de FNV een grote groep uitzendkrachten weten te organiseren en heeft de afgelopen twee jaar voor veel verbeteringen gezorgd binnen Albert Heijn, samen met zijn collega's.
Albert Heijn heeft het al langer op Pawel gemunt, maar na de recente stakingen van uitzendkrachten is Albert Heijn helemaal doorgeslagen. Pawel is op grond van gefabriceerde waarschuwingen door Albert Heijn onder druk gezet, gestraft, geïntimideerd en publiekelijk vernederd door hem op ongepaste wijze uit het pand te verwijderen.
En hij is niet de eerste! Ook binnen andere DC’s (distributiecentra) van Albert Heijn zijn hardwerkende mensen door Albert Heijn geneutraliseerd. Sommigen hebben geen contractverlenging gekregen, anderen moesten gedwongen ergens anders gaan werken na jarenlange trouwe dienst. Het enige wat al deze mensen met elkaar gemeen hebben is dat ze lid zijn van een vakbond en door Albert Heijn worden gestraft omdat ze hebben gestaakt.
Wij eisen dat Albert Heijn:
1. Stopt met het aanvallen van vakbondsleden;
2. Vakbondsrechten respecteert;
3. Pawel Rudzki een vaste aanstelling geeft bij Albert Heijn, daar heeft hij allang recht op door de cao-afspraak die door AH is ondertekend namelijk.
4. Pawels naam zuivert van alle blaam.
Protestactie: donderdag 13 november
Tijd: vanaf 9:00 uur
Waar: Hoofdkantoor Albert Heijn, Provincialeweg 11, Zaandam
(Vlakbij Station Zaandam)
Petitie
Teken ook de petitie hier.
Foto: Stakingsleider Paweł aan het woord tijdens het bezoek van de Polski Strajk aan Rotterdam op 4 juli dit jaar.
Reactie toevoegen